Güneydoğulu Hububat Bakliyat İhracatçıları 2022’nin Türkiye Lideri

Mühendislerden anlamlı panel 

GENEL - TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Gaziantep Şubesi ve TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Gaziantep İl Temsilciliğinin düzenliği “Tarım, Gıda, Göç ve Toplum” konulu panel 19 Kasım Cumartesi saat 13.00’da İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi Konferans Salonu’nda yapılacak.

Panelde: “Tarımsal ve Kırsal Kalkınma Nasıl Olmalıdır, Gıdaya Ulaşmanın Önündeki Engeller ve Gıda Güvenliği, Yüksek Gıda Enflasyonu Kader Değildir. Tarladan Sofraya Etik” konular masaya yatırılacak. 
Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Gaziantep Şube Başkanı Abdulkadir, “Tuhaf ve zor zamanlardan geçiyoruz. Tarımın ve gıdanın insanlık için yaşamsal önemi hiç göz ardı edilmeyecek kadar gerçek! Gıdaya erişebilmek ve kendi yaşamlarımızı ‘güvence’ altına alabilmek için insanlığın ‘göç’ü’ bitmiyor.     Daha yaşanabilir “Toplumlar” inşa edebilmek insanlık için mümkün! Bu arayıştan vazgeçmemeliyiz.     Açlığın yoksulluğun olmadığı bir dünya mümkün!      “Tarım olmasaydı, Felsefe de olmazdı.”     “Tarım, Gıda, Göç ve Toplum” bu paneli kaçırmayın” dedi. 
Panel hakkında bilgi veren Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Gaziantep Şube Başkanı Abdulkadir Deniz, “Tarım, Gıda, Göç ve Toplum” konulu panel 19 Kasım Cumartesi saat 13.00’da İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi Konferans Salonu’nda yapılacak. Panelde: “Tarımsal ve Kırsal Kalkınma Nasıl Olmalıdır, Gıdaya Ulaşmanın Önündeki Engeller ve Gıda Güvenliği, Yüksek Gıda Enflasyonu Kader Değildir. Tarladan Sofraya Etik” konular masaya yatırılacak. Panelin Başkanlığını Ankara Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Cemal Taluğ, yapacak.  CHP Parti Meclis Üyesi Doç. Dr. Gökhan Günaydın,  Tarımsal ve Kırsal Kalkınma Nasıl Olmalıdır? Oturumunda konuşacak. TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Üzümcü, Gıdaya Ulaşmanın Önündeki Engeller ve Gıda Güvenliği konulu oturumda, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Baki Remzi Suiçmez, Yüksek Gıda Enflasyonu Kader Değildir oturumunda, Tarım ve Gıda Etiği Derneği Başkan Yardımcısı Petek Ataman da Tarladan Sofraya Etik konulu oturumda konuşma gerçekleştirecek.” İfadelerini kulandı.

ÇOK OKUNANLAR