Ana Sayfa KÜLTÜR-SANAT Haberleri

Uygur Kardeşler Gaziantep'liler ile buluştu.

Uygur Kardeşler Gaziantep'liler ile buluştu.
Eklenme tarihi: 0000-00-00 00:00:00 Güncellenme tarihi: 0000-00-00 00:00:00
Usta tiyatrocu Nejat Uygur ölümünün 9.senesinde Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde çocukları Süheyl ve Behzat Uygur kardeşlerin "Hey Gidi Günler- Şarkılı İnteraktif Komedi" adlı oyunu ile anıldı.

Süheyl ve Behzat Uygur kardeşlerin "Hey Gidi Günler- Şarkılı İnteraktif Komedi" adlı oyunu Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi'nde sahnelendi. 1.600 kişilik salonu tıklım tıklım dolduran seyirciler usta tiyatrocu Nejat Uygur’u da ölümünün 9. yılında andı. Kitap fuarları, sergiler ve birçok konsere ev sahipliği yapan Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi ‘ne gelen vatandaşlar düzenlenen organizasyondan dolayı Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ettiler.

 

BÜYÜK ÜSTADI RAHMETLE ANDIK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Nejat Uygur’un Türk tiyatrosuna önemli hizmetler yaptığını belirterek “Bu gösterinin çok anlamlı ve önemli bir günde olmasını istedik. Türk tiyatrosunun büyük üstadı Nejat Uygur’un ölümünün 9. yılının sene-i devriyesi. Kendisini rahmet ve minnetle anıyoruz. Türk tiyatrosuna önemli hizmetlerinin yanı sıra Türk tiyatrosu için geride 5 tane de güzide evlatlar bıraktı. Çok güzel bir gösteriydi zevkle dinleyip izledik. Büyük üstadında en büyük özelliği güldürürken düşündürmesiydi. Çocukları da aynısını yaptı. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Videolar

Gaziantep 724 Haber Copyright © 2019 Gaziantep 724 Haber