Ana Sayfa KÜLTÜR-SANAT Haberleri

Pamukkale'de Discovery Channel İçin Belgesel Çekiliyor.

Pamukkale'de Discovery Channel İçin Belgesel Çekiliyor.
Eklenme tarihi: 0000-00-00 00:00:00 Güncellenme tarihi: 0000-00-00 00:00:00
Türkiye Film Komisyonu Başkanı Sait Yardımcı, "Amacımız Türkiye'yi dünyanın önde gelen film mecraları arasına getirmek. Haliyle bu belgeseller serisi devam ettiği sürece de ülkemizin tanıtımına çok ciddi katkılar sunacağına inanıyorum" dedi.

Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden olan ve UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Pamukkale'de ünlü belgesel kanalı Discovery Channel için belgesel çekiliyor.

Hristiyanlık açısından kutsal kabul edilen yapılarıyla inanç turizmine de ev sahipliği yapan ve arkeolojik literatürde 'Kutsal Kent' olarak tanımlanan, travertenleri ve Hierapolis Antik Kenti ile ilgi gören Pamukkale, film yönetmenlerinin ilgi odağı olmayı sürdürüyor.

Nicholas Cage'in de aralarında bulunduğu ünlü oyuncuların film çektiği Pamukkale'nin beyaz perdede daha çok yer alması ve Türkiye'nin tanıtım yüzü olması için çalışmalar devam ediyor.

Pamukkale'de son olarak dünyaca ünlü belgesel kanallarından Discovery Channel, Hierapolis'te belgesel çekimleri yaptı.

Discovery Science Channel'da 'Mysteries of the Abandoned' serisi kapsamında yayımlanacak belgesel filmin görüntü yönetmenliğini Abdurrahman İtik, kameramanlığını Bülent Kaya yapıyor.

© AABelgesel filmde, Pamukkale Üniversitesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarma Bölümünde Dr. Öğretim Üyesi İnci Türkoğlu, bölgenin tarihi, kültürel ve doğal içeriklerini anlatıyor.

Videolar

Gaziantep 724 Haber Copyright © 2019 Gaziantep 724 Haber