Ana Sayfa KÜLTÜR-SANAT Haberleri

Oğuzhan Koç ve Zara Konserleri ile Gazi Şehir Coştu.

Oğuzhan Koç ve Zara Konserleri ile Gazi Şehir Coştu.
Eklenme tarihi: 0000-00-00 00:00:00 Güncellenme tarihi: 0000-00-00 00:00:00
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, Zara ve Oğuzhan Koç’un sahne aldığı 25 Aralık Halk Konserleri, Gazi şehirlilere unutulmaz bir gece yaşattı. Konserin sonunda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Zara ile beraber “Bahçelerde Mor Meni” türküsünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Cumhurbaşkanlığı himayelerine alınan Gaziantep’in Kurtuluşu’nun 100’üncü Yılı Etkinlikleri kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla, Gaziantep Valiliği, Gaziantep’i Geliştirme Vakfı’nın (GAGEV) koordinasyonunda, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı organizasyonunda 25 Aralık Halk Konserleri sürüyor. Halk Müziği Sanatçısı Zara ve Oyuncu-Müzisyen Oğuzhan Koç, Gazi şehirli hayranlarıyla buluştu. Şahinbey Kapalı Spor Salonu’nun da gerçekleşen konser, gençlerin yoğun ilgisini gördü. Oğuzhan Koç’un popüler şarkılarıyla coşan salon, Zara’nın seslendirdiği türkülerle hem eğlendi hem de Neşet Ertaş, Orhan Gencebay ve Müslüm Gürses şarkılarına eşlik ettiler. Konserin sonunda sahneye çıkan Başkan Fatma Şahin, Zara ile beraber “Bahçelerde Mor Meni” türküsünü söyledi.

Konserlerin sonunda Başkan Şahin ve Gaziantep Valisi Davut Gül günün anısına sanatçılara kutnudan yapılan ay yıldızlı atkı ve çiçek hediye etti.

ŞAHİN: GENÇLERİMİZLE BERABER İKİNCİ YÜZYILI YAZACAĞIZ

Gelen bütün vatandaşlara teşekkür eden Başkan Fatma Şahin, “Şahinbey’in, Şehitkamil’in Karayılan’ın torunları olarak 100’üncü yılımızdayız. Cumhurbaşkanımızın himayesinde hep birlikte yüzüncü yıl kutlamaları için buradayız. Sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Gençlerimizle beraber ikinci yüzyılı yazacağız. ‘Eğitim Şehri Gaziantep’, ‘Bilim Şehri Gaziantep’, ‘Genç Dostu Gaziantep’ diyeceğiz. Bunu birlikte başaracağız” dedi.

VALİ GÜL: BU SALON SİZ GENÇLERLE GÜZEL

Vatandaşları selamlayan Vali Davut Gül ise “Bizlerle sizi buluşturan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e, sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Burayı sizler güzelleştirdiniz. Bu salon siz gençlerle güzel. Bu ayın sonuna kadar konserlerimiz aynı coşkuyla devam edecek” diye konuştu.

Videolar

Gaziantep 724 Haber Copyright © 2019 Gaziantep 724 Haber