Ana Sayfa SİYASET Haberleri

Mehmet Alagöz'e Yoğun İlgi

Mehmet Alagöz'e Yoğun İlgi
Eklenme tarihi: 0000-00-00 00:00:00 Güncellenme tarihi: 0000-00-00 00:00:00
Cumhuriyet Halk Partisi kongre takviminin açıklanmasıyla beraber ilçelerde hareketlilik başladı. Nizip'te de partililerin ve halkının yoğun ilgisini toplayan Mehmet ALAGÖZ adaylığını ilan etti.
Cumhuriyet Halk Partisi kongre takviminin açıklanmasıyla beraber ilçelerde hareketlilik başladı. Nizip'te de partililerin ve halkının yoğun ilgisini toplayan Mehmet ALAGÖZ adaylığını ilan etti. Alagöz konuşmasında şunları söyledi:

Değerli, Cumhuriyet Halk Partililerim; Değerli misafirler; Değerli basınımızın temsilcileri; öncelikle hepinizi en kalbi duygularımlar selamlıyor, hoş geldiniz diyorum.

Cumhuriyetimizin teminatı olan, ülkemizi kuran 92 yıldır her türlü zorluklara rağmen dimdik ayakta kalan, Cumhuriyet Halk Partisinde onurla ve gururla temsil edeceğime inandığım İlçe başkanlığına adaylığımı ilan etmek için sizlerin karşısındayım.

Öncelikle, İlçe başkanımız Haluk Kahraman ağabeyimiz nezaket gösterdiler kendisi buradalar, kendisine de teşekkür ediyor, kongre süresinde şimdiden başarılar diliyorum.

İktidarın gerek genel siyasette, gerekse yerel siyasette 18 yıllık performansı ortadadır. Bu performansın sonuçlarına gündelik hayatta zaten hepimiz şahit oluyoruz. Alışveriş yaparken, çocuğumuzu okuturken, trafikte, hastanede kısacası hayatın her alanında yaşanılan sorunları biliyoruz.

Peki tüm bu sorunlar varken, biz ne yaptık sorusunu sormak gerekir diye düşünüyorum.

Şikayet etmek kolay olandır. Önemli olan çözüme katkı sağlamaktır.

Ben yapım gereği şikayet etmeyi doğru bulmuyorum. Bunun yerine çözüm noktasında ‘ben ne yapabilirim’, ‘biz ne yapabiliriz’ konularına odaklanırım.

Burada bir özeleştiri yapmak gerekirse, Biz Nizip Cumhuriyet Halk Partisi olarak, gerek parti tabanımıza gerekse Nizip halkına karşı sorumluluklarımızı yerine getirdik mi?

Ana muhalefet partisinin, Nizip ilçe örgütü olarak ne yaptık. Sorunlar karşısında, kamuoyu oluşturduk mu? Yapıcı, yol gösterici siyasi anlayış izledik mi? Yerel basın mensubu arkadaşları davet ederek, sorunları dile getirdik mi? Çözüm önerilerini sunduk mu?

Bence hayır! Değil Nizip halkının sorunlarda çözümün parçası olmak, her şeyden önce tabanımızı kucaklayamadık!

- İtiraf edeyim ki, geriye dönüp baktığımız zaman her geçen gün yeni küskünlerin oluştuğunu gördük. Tabi ki bu kötü gidişi benimle birlikte birçok partililerimiz de gördü. 

Üzülerek söylemeliyim ki; bir zamanlar Milletvekilleri çıkartan, meclis üyeleri çıkartan, belediye başkan adayı çıkartan hatta belediyeyi yöneten partimiz bugün hak etmediği bir noktadadır.

Bu sebeple biz bugün tüm bu sorunların çözümüne önderlik etmek için, tüm yol arkadaşlarımla beraber çözüm arıyorsanız ‘biz varız’, ‘Cumhuriyet Halk Partisi var’ demek için buradayız.

Cumhuriyet Halk Partisi Nizip İlçe örgütü bu makus talihe dur diyecek kadrolara sahiptir. Partiyi ileriye taşıyacak kadroların, gençlerin önü açıldığı zaman, kısır çekişmeler bittiği zaman göreceksiniz ki güzel umutlu günler bizi bekliyor…
 
Cumhuriyet Halk Partisi’nde yöneticilik  yapmak  sorumluluk  gerektirir. Biz bu sorumluluğun farkındayız. Mücadeleyi seçimden seçime değil, her daim vermek için buradayız.

Değerli misafirler kısacası niçin Aday Olduk;
- Partimizin tabanını sahiplenmek, benimsemek için
- Partimizi kişisel duygularımızla değil, bu zamana kadar bize yol göstermiş, örnek olmuş siyasi önderlerimizin fikirleri ışığında ortak akılla yöneteceğiz.
- Partimize yıllarını vermiş fakat bazı sebeplerden dolayı bir kenara çekilmiş, sadece seçimden seçime oy veren emektarlarımızı yeniden kazanmak için
- Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da işaret ettiği gibi Partimizin olmazsa olmazı Kadın Kolları ve Gençlik Kollarını kağıt üzerinde değil, aktif siyasetin içerisinde görev almalarını sağlamak için
- Ayrıştırmak için değil, birleştirmek için
- Partimizi seçimlere hazırlayıp, seçimlere güçlü bir şekilde girmek için
- Örgütümüzle, ekibimizle planlı ve projeli bir şekilde kol kola çalışmak için adayız.
- Belirli zamanlarda geniş katılımlı örgüt toplantıları düzenlemek için
- Merkezinde Cumhuriyet Halk Partisinin olduğu, içe dönük değil, dışa dönük bir siyasi anlayışla partimize katılımı arttırmak için
- Umutları yeşertmek için
- Partimizi, parti binasında oturarak değil, halka anlatmak ve güçlendirmek için.

Aday oldum.

Ben buradan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na şimdiden söz veriyorum.
Bu şehrin burçlarında, her mahallesinde, her sokağında, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayraklarını dalgalandıracağım!

Sözlerimi toparlayacak olursam;

Neferi olmaktan her zaman onur ve gurur duyduğumuz partimize yeni bir soluk getirmek için, partimizi daha da güçlendirmek için Cumhuriyet Halk Partisi Nizip ilçe başkanlığına aday olduğumu siz değerli partililerim ve kamuoyu ile paylaşmak istedim. Bunun için siz dostlarımın ve partililerimin desteğine - dualarına ve delegelerimizin oylarına talibim. Şimdiden Hayırlı olsun.

Videolar

Gaziantep 724 Haber Copyright © 2019 Gaziantep 724 Haber