Ana Sayfa KÜLTÜR-SANAT Haberleri

Kırkayak Kültür'den Gaziantep'te Kent ve Toplumsal Cinsiyet temalı çalıştay.

Kırkayak Kültür'den Gaziantep'te Kent ve Toplumsal Cinsiyet temalı çalıştay.
Eklenme tarihi: 0000-00-00 00:00:00 Güncellenme tarihi: 0000-00-00 00:00:00
Gaziantep’te bu Yıl 5’incisi Düzenlenen ‘’Kent ve Toplumsal Cinsiyet Çalıştayı’’ 12-13 Kasım’da Tuğcan Otel’inde Gerçekleşecek.  

Kırkayak Kültür bünyesinde “Birlikte Yaşamı Öğreniyoruz” felsefesiyle kurulan Mutfak||Matbakh Atölye olarak her yıl düzenlediği çalıştayı bu yıl 5’incisini 12-13 Kasım tarihleri arasında “Kent ve Toplumsal Cinsiyet” temasıyla düzenliyor.

2011 yılından beri kültürün ve sanatın, toplumsal gelişme odaklı, katılımcı ve çok sesli bir yaklaşımla yaygınlaşmasını, karşılıklı anlayışın kültürel iletişimle sağlanmasını hedefleyen bir sivil toplum girişimi olarak Kırkayak Kültür, kültür paylaşımı ve sanat üretimi yapmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kırkayak Kültür bünyesinde yer alan Mutfak ||Matbakh atölye  

İse her yıl düzenlediği çalıştayı bu yıl “Kent ve Toplumsal Cinsiyet” temasıyla düzenliyor.

12-13 Kasım tarihleri arasında Kent ve Toplumsal Cinsiyet Çalıştayı, Toplumsal Cinsiyet ve Kent, Kent Hakkı, Sanat, Medya ve Kurumlar olmak üzere beş oturumda gerçekleştirilecek çalıştayda konunun tüm tarafları bir araya gelecek.

12 Kasım Cumartesi günü saat 09:30'ta Toplumsal Cinsiyet ve Kent oturumu ile başlayan çalıştay, 13 Kasım Pazar günü Kurumlar oturumu ile son bulacak. Herkesin katılımına açık olan çalıştayda herhangi bir katılım ücreti alınmayacak. Çalıştay süresince Türkçe- Arapça simültane çeviri olacak.

 

Videolar

Gaziantep 724 Haber Copyright © 2019 Gaziantep 724 Haber