Ana Sayfa SİYASET Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehir Hastanesi'nin açılışını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehir Hastanesi'nin açılışını yaptı.
Eklenme tarihi: 2024-02-04 18:28:43 Güncellenme tarihi: 2024-02-04 18:28:59
Bir dizi açılış ve İslahiye’de yapımı tamamlanan deprem konutlarının kura çekimi için Gazi şehre gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1875 yatak kapasiteli, bölgeye hizmet verecek Gaziantep Şehir Hastanesi açılışında vatandaşlarla buluştu.

 

Yaptığı konuşmada şehre kazandırılan şehir hastanesi başta olmak üzere yapımı tamamlanarak hizmete açılan eserlerin şehre çok yakıştığını aktardı.

Konuşmanın ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın dua etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, protokol ve hastanede hizmet veren doktorlar kurdele kesimiyle hastanenin resmi açılışı yapıldı. Açılışın ardından Gaziantep Şehir Hastanesi’nin içerisinde hizmet verecek, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan çocukların yararlanacağı Büyükşehir Kütüphanesi’ni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ziyaret etti. Ziyarette kütüphanede bulunan çocuklarla Cumhurbaşkanı Erdoğan bir süre sohbet etti.

ERDOĞAN: GAZİANTEP’İN DEV ADIMLARLA BÜYÜMESİNİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Açılış töreninde yaptığı konuşmada asrın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat Kahramanmaraş Depremleri’nden etkilenen illerde yaraların sarılması sözünü hızla yerine getirdiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremin yarattığı yıkım hakkında sayıları aktardı.

Konuşmasında yeni açılan Şehir Hastanesi ve bağlantı yolları hakkında da bilgiler veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şunları söyledi:

“Açılışını yaptığımız hastanemiz şehrin güney kesimindeki sağlık hizmetleri talebini karşılayacaktır. Ülkemizin önde gelen sanayi, ticari ve tarım şehri Gaziantep’in dev adımlarla büyümesini yakından takip ediyoruz. Hem hükümet hem belediyeler olarak yaptığımız yatırımlarla şehrin önünü açmayı ve destek vermeyi sürdürüyoruz. Gaziantep sanayisi, ticareti ve tarımıyla ülkemiz sınırlarını açıp bölgesel bir merkez haline geldi. Gaziantep’imize böyle bir eseri kazandırmanın onuru içerisindeyiz.”

Videolar

Gaziantep 724 Haber Copyright © 2019 Gaziantep 724 Haber