Ana Sayfa EKONOMİ Haberleri

Altunkaya ve Lidersan'ın Fortuna 500 Gururu

Altunkaya ve Lidersan'ın  Fortuna 500 Gururu
Eklenme tarihi: 2023-07-08 11:51:58 Güncellenme tarihi: 2023-07-08 11:51:58
Gaziantep’i farklı sektörlerde başarıyla temsil eden, ihracattan ticarete birçok alanda her yıl birbirinden önemli başarılar elde eden Altunkaya ve Lidersan Fortuna 500 Türkiye 2022 yılı araştırma sonuçlarına göre Türkiye’nin ilk 500 firması arasında yer aldı ve yine gurur kaynağı oldu.

Türkiye'nin en büyük 500 şirketinin belirlendiği Fortune 500 araştırmasının 2022 yılı sonuçlarına göre merkezi Gaziantep’te bulunan Türkiye’nin global pazarlardaki gururu Altunkaya Şirketler Grubu listeye iki şirketiyle girdi.

 

Fortuna 500 listesine Altunkaya İnşaat Nakliyat ve Gıda Ticaret A.Ş. 89. sıradan girerken Lidersan Sağlık ve Gıda Ürünleri A.Ş. listeye 382. sıradan girdi.

BU GURUR GAZİANTEP’İN

İki ayrı şirketlerinin Fortune 500'de yer almasının kendileri için büyük bir gurur kaynağı olduğunu ifade eden Altunkaya Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya “Tüm koşullara rağmen modern yatırımlarımız sürerken dünya pazarlarında sektörümüz ile ilgili elde ettiğimiz prestijli yerlerimizi korumayı başardık ve bütün zorlukları aşarak 2022 yılında ülke ekonomisine üretim, ihracat ve istihdam yoluyla önemli katma değerler sağladık. Türkiye'nin en büyük 500 şirketinin belirlendiği Fortune 500 araştırmasının 2022 sonuçlarına göre Altunkaya Grup bünyesinde faaliyet gösteren iki ayrı şirketimiz sıralamaya girerek bizler için onur kaynağı olmuştur. İSO 500 ve Fortuna 500 gibi listelere girmek elbette kolay olmuyor ve biz bu başarıyı gösterdiğimiz için oldukça mutluyuz. Elbette bu başarı sadece grubumuz ve firmalarımızın başarısı değildir, bu başarı şehrimizin ve tüm sanayi ve ticaret bileşenlerinin başarısıdır. Ayrıca bu başarıda en büyük katıyı sunan tüm firma yetkililerimiz ve çalışanlarımıza da sonsuz teşekkürlerimizi sunmak istiyorum. Çünkü bu başarıda en büyük emek ve gayret onlara aittir. Bir aile olarak gördüğümüz tüm yetkililerimiz ve çalışanlarımıza emeklerinden dolayı müteşekkiriz. Tabi bizler her zaman olduğu gibi önümüzdeki süreçte de ülke ekonomisine yüksek katma değer sağlamaya; üretim, istihdam ve yeni yatırımlarla şirketlerimizi geliştirmeye devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu

Videolar

Gaziantep 724 Haber Copyright © 2019 Gaziantep 724 Haber