Ana Sayfa SİYASET Haberleri

Ak Parti İl Başkanı Özkeçeci,den 25 Aralık mesajı.

Ak Parti İl Başkanı Özkeçeci,den 25 Aralık mesajı.
Eklenme tarihi: 0000-00-00 00:00:00 Güncellenme tarihi: 0000-00-00 00:00:00
AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, 25 Aralık Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci mesajında; ‘’ Selam olsun bu güzel şehre kanıyla, canıyla gözünü bile kırpmadan Gazi unvanını kazandıran Ecdada, selam olsun o ecdadın şerefli torunlarına. Bugün, atalarımızın inanç, cesaret, azim ve kahramanlığıyla tarihteki en şanlı destanlardan birinin yazıldığı gün olan 25 Aralık Gaziantep’in kurtuluşunun 98. Yıl dönümüne ulaşmanın sevinci içerisindeyiz.’’ Dedi.

Mesajına; ‘’ Gaziantep insanı, yüreği ve cesareti ile öyle bir ruha sahiptir ki; memleketini, namusunu, hürriyetini korumak için, düşmana karşı o günün şartlarına, olumsuzluklarına ve imkansızlıklarına rağmen göğsünü kurşunlara, süngülere siper ederek, silahsız ve cephanesiz bir şekilde on dokuz gün boyunca bir taraftan düşmanla, diğer taraftan da açlık ve yoklukla verdiği onurlu mücadele ile vatanına göz diken hainleri def etmiştir’’ dedi.

Özkeçeci; ‘’ 15 Temmuz gecesinde Şahinbey’in, Şehitkamil’in torunları tıpkı ecdatlarının 25 Aralık’ta gösterdikleri gibi mücadele ruhunu asla kaybetmediklerini ve bu memleketi peşkeş çekmek isteyenlere asla bırakmayacaklarını göstererek bizleri gururlandırdılar.’’ Şeklinde devam etti.

   25 Aralık 1921 günü yılmadan mücadele eden ve 6317 vatan evladı veren Gaziantep halkının kurtuluş gününü en içten dileklerim ile kutlar, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim. Diyerek sözlerine son verdi.

Videolar

Gaziantep 724 Haber Copyright © 2019 Gaziantep 724 Haber