Ana Sayfa SİYASET Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tahmazoğlu'na Övgü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tahmazoğlu'na Övgü
Eklenme tarihi: 2024-02-06 11:10:50 Güncellenme tarihi: 2024-02-06 11:11:36
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Şahinbey Belediyesi tarafından inşa edilen ve Türkiye’nin en büyük ikinci camisi olan Şahinbey Milet Camisi ve Külliyesi’nin açılışını gerçekleştirdi.

 

Bir dizi açılış ve ziyaret için Gaziantep’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şahinbey Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Türkiye’nin en büyük ikinci camisi olan Şahinbey Milet Camisi ve Külliyesi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılış sonrasında Şahinbey Belediyesi’nin Umre’ye gönderdiği öğrenciler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a zem zem suyu ve hurma ikram ettiler.

 

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MEHMET TAHMAZOĞLU’NA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Şahinbey Millet Cami ve Külliyesi’nin Gaziantep’e değer kazandıracağını belirterek “Bizlerin bir araya gelme noktasında aylardır çağrısını yapan Mehmet kardeşime özelikle teşekkür ediyorum. Caminin içerisinde çok farklı bir haşmet göreceğiz. Dışarıdan da beni görmeden gitme diyen bir azamet var. Mehmet Tahmazoğlu kardeşime özellikle böyle bir eserin meydana getirilmesinde ve bu adımı atması sebebiyle çok teşekkür ediyorum. Yıllar önce söylenen ve yıllar sonrada yerine gelen bu eser Gaziantep’in şanına şan katmış oldu. Gaziantep’e Şahinbey Millet Cami ve Külliyesi gibi bir eseri kazandıran Şahinbey Belediye Başkanımızı ve ekibini tebrik ediyorum. Şahinbey 1 milyon 300 bine ulaşan nüfusuyla Gaziantep’in göz bebeği ilçelerimizin en başında geliyor. Nüfus çoğalıp ilçemiz büyüdükçe ibadet hane ihtiyacı da artıyor. Aynı anda 17 bin kişinin ibadet edebileceği Şahinbey Millet Cami ve Külliyesi ile bu ihtiyacı karşılamış olacağız. Dış bahçesi ile bu sayının 34 bine kadar ulaşması ayrıca takdire şayandır. Selçuklu ve Osmanlı izlerini buluşturan mimarisinin yansıra pek çok sembollüde barındıran Şahinbey Millet Cami ve Külliyesi’nin Gaziantep’e çok büyük değer katacağına inanıyorum. Anadolu’nun her yöresinden özellikle çevre il ve ilçelerden gelen misafirlerimizde burada huzurlu vakit geçireceklerdir. 

Videolar

Gaziantep 724 Haber Copyright © 2019 Gaziantep 724 Haber