Hain saldırı sonrası Karkamış'ta Okullar Bir hafta tatil edildi.

TEMA Vakfı Gaziantep'te buluştu.

EĞİTİM - TEMA Vakfı bu yılın ikinci Bölgesel Değerlendirme Toplantısını Gaziantep’de yaptı.

Gaziantep İl Temsilciliğinin ev Sahipliğinde yapılan toplantıya 18 İlden 350 kişi katıldı.

         Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre merkezinde yapılan toplantı saat 10:00 da başladı. Bölgesel Değrelendirme Toplantısı için Gaziantep’e gelen TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz ATAÇ, TEMA Vakfı Genel Müdürü Doç.Dr. Barış KARAPINAR, Saha ve Gönüllülük  Bölüm Başkanı Başak Yalvaç ÖZÇAĞDAŞ, BM Kalkınma Programı Türkiye İletişim Koordinatörü Dr. Faik UYANIK, Fıstığımız Bol Olsun Projesi Proje Koordinatörü Metin ŞENOL  konuşmacı olarak katıldılar.

       Toplantıya Vali yardımcısı Uğur ALADAĞ, Orman İşletme Müd. Köksal KAYA, Büyükşehir Beld. Park Bahçeler Daire Baş. Dr. Banu GÖKÇEK, Şahinbey Belediyesi Baş Yrd. Osman DURNA ve birçok yetkili katıldılar.

       TEMA Vakfı Bölgesel Değerlendirme Toplantısı  TEMA Vakfı İl Temsilcisi Muharrem KATIOĞLU’nun hoş geldiniz konuşması ile başladı. Konuşmasında Gaziantep de bölye bir toplantıyı organize etmekten mutluluk duyduğunu vurgulayan KATIOĞLU 18 ilden 350 kişiyi bir araya getiren ortaklığın ÇEVREYE GÖNÜNLÜLÜK olduğunun altını çizen KATIOĞLU, bu toplantı vesilesi ile ilimizdeki bir çok farkındalık çalışmalarını katılımcılarla paylaşmanın heyecanı içinde olduklarını vurguladı.

        Toplantı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz ATAÇ’ın TEMA Vakfının sayısal büyüklerini ve hedeflerini aanlatması ile devam ettikden sonra konuşmacılar sırasıyla Sürdürülebilirilik Politikalar, İklim Değişiklikleri, Fıstığımız Bol Olsun Projesi ve Soru Cevap kısmıyla devam etti. Toplantı sonunda misafirlere Erikçe Sağlıklı Yaşam Merkezi, Botanik Bahçesi ve Bakırcılar Çarşısı gibi şehrin tarihi yerleri gezdirildi.

Toplantıda ‘’BU TOPRAKLARDA UMUT YEŞERTİYORUZ’’ sloganı dikkat çekti.

 

ÇOK OKUNANLAR