Hain saldırı sonrası Karkamış'ta Okullar Bir hafta tatil edildi.

Şimdi yardım ve birlik zamanı…

GENEL - Gazişehir İnsani Yardımlaşma Dernekleri ve Gazişehir Pazarcılar Derneği dünya da yaşanan Kovid – 19 salgın hastalığının yarattığı ekonomik krizin etkilerini Gaziantep’te bir nebze de olsa azaltmak için örnek bir proje başlattı.

Bilindiği gibi hem hafta içi hem de hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasakları ile birlikte kapanan bir çok iş yerinde çalışan çok sayıda vatandaş ekonomik anlamda zor duruma düştü.

Gaziantep’in önemli yardım derneklerinden biri olan Gazişehir İnsani Yardımlaşma Dernekleri de daha önce ülkemizde başlatılan Askı da Ekmek Projesine ek olarak Askı da Meyve Sebze Projesi başlatarak Gaziantep’li vatandaşların büyük takdirini topladı.

İhtiyaç sahibi ailelerin yanındayız.

Gazişehir İnsani Yardımlaşma Dernekleri Başkanı Mustafa Güngördü bu dönemde bir çok kişinin işsiz kaldığını belirterek, “ Şimdi birlik ve beraberlik zamanı. Şu anda sadece bir Pazaryerinde Cuma günü başlattığımız bu projemiz çok yakında tüm pazaryerlerinde olacak. Vatandaşımız pazaryerinde alışverişini yaptıktan sonra istediği meyve ve sebzeyi de istediği kadar alarak ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere standımıza teslim ediyor bizler de Pazar sona erdikten sonra ekiplerimiz aracılığıyla belirlenen tüm ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gaziantep çok hayırsever bir kent. Şimdiden büyük bir ilgi var. “ dedi.


HABER: SAİT SALICI

ÇOK OKUNANLAR