Hain saldırı sonrası Karkamış'ta Okullar Bir hafta tatil edildi.

Seçkin Koleji’nden Kosovalı Öğretmenlere Eğitim

SPOR - Türk Dünyası Eğitim Kültür ve Birliktelik Çalıştayı’nda Gaziantep Üniversitesi ile Kosova Prizren Ukshin Üniversitesi arasında karşılıklı eğitim işbirliği protokolü imzalandı.

Projeye destek veren Özel Seçkin Koleji’nde Kosovalı 35 öğretmen çalışmalarına başladı.

 Gaziantep Özel Seçkin Koleji’ne misafir olan Kosovalı öğretmenler burada meslektaşlarıyla birlikte derslere girerek öğrencilerle birebir sohbet etme imkanı buldular. Özel Seçkin Koleji öğretmenleri ile bilgi alışverişinde bulunan misafir öğretmenler, çok yararlandıklarını ifade ettiler.

UKSHİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. RAME VATAJ’DAN ZİYARET

            Ukshin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rame Vataj ile öğretim görevlileri Soner Yıldırım, Serdan Kervan ve Kosova Türk Öğretmenler Derneği Başkanı Orhan Volkan’dan oluşan heyet Özel Seçkin Koleji Kurucu temsilcisi Rıfat Ayalp ve Kurucu İbrahim Kaçıran ile bir araya geldi. Kosova Türk Öğretmenler Derneği Başkanı Eğitim Müfettişi Orhan VOLKAN getirmiş oldukları hediyeyi takdim ettiler. Konuklar ve beraberinde Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdal Bay, Doç.Dr. Servet DEMİR, Nizip Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bülent Döş ile birlikte okulda incelemeler yaptılar. 

  Öğle yemeğinde bir araya gelen konuklar Gaziantep’in yöresel yemeklerini tatma imkanı buldular. Özel Seçkin Koleji Kurucu Temsilcisi Rıfat Ayalp; Gaziantep Üniversitesi ile yapılan işbirliğin bir parçası olmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek ziyaretlerinden dolayı konuklara teşekkürlerini iletti. Ardından Kosova Türk Öğretmenler Derneği başkanı Eğitim Müfettişi Orhan VOLKAN misafirperverliklerinden dolayı Özel Seçkin Koleji Kurucularına, İdareci ve öğretmenlerine teşekkürlerini ileterek akşam yemeğinde tekrar Seçkin ailesi ile buluşmak üzere Gaziantep turu için okuldan ayrıldılar.

 

ÇOK OKUNANLAR