Hain saldırı sonrası Karkamış'ta Okullar Bir hafta tatil edildi.

Sakıp Özberk Spor Kompleksi'nin açılışı yapıldı.

SPOR - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Ertuğrul Gazi Mahallesi’ne yapılan Sakıp Özberk Spor Kompleksi’nin açılışı yapıldı.

Açılışta konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Fatma Şahin, Sakıp Özberk’in başarılarıyla kent için bir gurur kaynağı olduğunu belirterek, tesise adının verilmesiyle isminin memlekette yaşatıldığını vurguladı.

Gençlerin hem zihinsel hem de fiziksel anlamda ihtiyaç duydukları her türlü konuda çalışıp bu yönde icraat gerçekleştiren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey İlçesi’ne bağlı Ertuğrul Gazi Mahallesi’nde Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinatörlüğünde Spor Toto iş birliğinde tamamladığı Sakıp Özberk Spor Komplenksi’nin açılışı yapıldı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Dr. Derya Bakbak ve Müslüm Yüksel, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Gençlik Spor İl Müdürü Muhittin Özbay, Sakıp Özberk ile ailesi açılışa katıldı. Sporculuğu ve futbol teknik direktörlüğü dönemiyle Gazi şehirde futbol alanında büyük başarıları yakalayan Sakıp Özberk’in isminin konulduğu spor kompleksinin hizmete alındığı törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, soyismi gibi Sakıp Özberk’in, sağlam, karakterli, akıllı, disiplinli, çalışkan biri olduğunu söyleyerek, tesise isminin verilmesiyle gönüllere taht kuran adının memlekette yaşatmayı hedeflediklerini aktardı.

 

ÇOK OKUNANLAR