Güneydoğulu Hububat Bakliyat İhracatçıları 2022’nin Türkiye Lideri

NTO’da KOSGEB Destekleri Semineri Düzenlendi.

EKONOMİ - Nizip Ticaret Odası (NTO) ve KOSGEB Gaziantep Müdürlüğü işbirliği ile KOSGEB Hibe ve Destek Programları bilgilendirme toplantısı Nizip Ticaret Odası’nda düzenlendi.

Düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, “Dünyada yaşanan ekonomik çalkantılar girişimcilik, üretim ve ihracatın ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu kanıtlamıştır” dedi.

Devletimizin de girişimciliğe her zaman destek olduğunu belirten NTO Başkanı Özyurt şunları ifade etti: “Ülkemizin zenginleşmesi girişimcilik yolundan geçmektedir. Dünya Savaşı’nda yerle bir olan ülkeler girişimcileri sayesinde ayağa kalkmış ve dünyanın en büyük güçleri arasına girmişlerdir. Bizlerde bugün girişimcilik ruhuyla devletimizin vermiş olduğu destekleri de arkamıza alarak ülkemizin gelişimine katkı sağlamalıyız. Bugün KOSGEB Gaziantep Müdürümüz Muhammed Paksoy, KOSGEB’in girişimcilerimize ve firmalarımıza vermiş olduğu destekleri anlatacaktır. Verilen desteklerden en üst düzeyde faydalanmanızı diliyor, odamıza teşrif ederek bizleri bilgilendiren KOGEB Müdürümüze ve siz değerli katılımcılarımıza Odamız ve şahsım adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

KOSGEB desteklerinin tamamen ücretsiz olduğunu ifade eden KOSGEB Gaziantep Müdürü Muhammed Paksoy ise sözlerini şu şekilde sürdürdü: “KOSGEB’in desteklerinden aracısız olarak sizlerde faydalanabilirsiniz. Tüm işlemlerimizi artık e-devlet üzerinden online olarak gerçekleştiriyoruz. Firmalarımızın üzerindeki fiziksel evrak getirme yükü kaldırılmıştır. KOSGEB’in resmi web sitesi e-hizmetler bölümünden ilgili destek ile ilgili sorulan sorulara cevap vererek desteklerimizden faydalanabilirsiniz. Ben bu seminerin düzenlenmesinde emeği geçen Nizip Ticaret Odası yönetimine ve üyelerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından KOSGEB Gaziantep Müdürü Muhammed Paksoy tarafından KOSGEB’in Destek Programları hakkında katılımcılara geniş bir sunum yapıldı.

Soruların cevaplanması ile son bulan toplantıya NTO Meclis başkanı Bekir Karabacak, NTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Polat, NTO yönetim kurulu ve meclis üyeleri, serbest muhasebeci ve mali müşavirler ve çok sayıda sektör temsilcisi de katıldı.

ÇOK OKUNANLAR