Güneydoğulu Hububat Bakliyat İhracatçıları 2022’nin Türkiye Lideri

GTB’DE KASIM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

EKONOMİ - Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu başkanlığında, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ve Meclis Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 

GTB’nin kasım ayı faaliyetleri ve yeni dönem projelerinin değerlendirildiği toplantıda, Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşmasının süresinin uzatılmasının küresel piyasalara etkileri üzerine istişarelerde bulunuldu. 

Meclis toplantısının açılış konuşmasına, Karkamış’ta terör örgütü tarafından gerçekleştirilen hain saldırıda 3 vatandaşımızın yaşamını yitirmesinden duyduğu üzüntüyü ifade ederek başlayan Tiryakioğlu, “Gözü dönmüş canilerin sivil yerleşim alanlarımızı hedef alarak yaptığı alçak saldırıda maalesef biri öğretmen, biri öğrenci ve biri de sivil vatandaşımız olmak üzere 3 kardeşimiz hayatını kaybetti. 10 vatandaşımız ise bu saldırıda yaralandı.  Acımız çok büyük, vefat eden hemşehrilerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, milletimize ve Gazi şehrimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Millet olarak yüreğimizi yakan, bizleri derin bir üzüntüye sevk eden bu kalleş saldırıyı gerçekleştirenleri ve teröre destek veren tüm çevreleri nefretle lanetliyorum. Şanlı ordumuz yapılan bu alçak saldırının cevabını dün olduğu gibi bugün de misliyle verecektir. Şehitlerimizin kanı asla yerde kalmayacaktır” dedi. 

-KARADENİZ TAHIL KORİDORU- 

Türkiye, Birleşmiş Milletler, Rusya Federasyonu ve Ukrayna arasında yapılan mutabakat çerçevesinde, Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşmasının 19 Kasım 2022 tarihinden itibaren 120 gün süreyle tekrar uzatıldığını anımsatan Tiryakioğlu, dünya gıda piyasalarına rahat bir nefes aldıran tahıl koridorunun açık tutulmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu iradenin etkili olduğunu dile getirdi. 

ÇOK OKUNANLAR