Hain saldırı sonrası Karkamış'ta Okullar Bir hafta tatil edildi.

Gaziantep Kitap Fuarı açıldı.

EĞİTİM - Gaziantep Kitap Fuarı’nda 75 yayınevi, 40 kültür etkinliği ve onlarca imza günü 8 Mayıs 2016 Pazar akşamına kadar kitapseverleri bekliyor.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği; Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi, Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla hazırlanan Gaziantep Kitap Gaziantep Üniversitesi Mâvera Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törenle Gaziantep Vali Yardımcısı Sayın Uğur Aladağ tarafından açıldı.

Altı gün boyunca, aralarında Canan Tan, Ayşe Kulin, Ahmet Ümit, Mustafa Armağan, Doğan Hızlan, Ali Kırca, Hikmet Anıl Öztekin, Tahir Tekin, Ahmet Telli, Deniz Kavukçuoğlu, Asude, Yüksel Pazarkaya, Nezih Başgelen, Hicabi Demirci, Murat Arsal, Nejla Aslankurt, Koray Yersüren, Merve Akıncı ve Emine Can’ın bulunduğu pek çok değerli yazar ve şair okurlarıyla buluşacak.

Behçet Necatigil ve Halet Çambel 100 Yaşında

Gaziantep Kitap Fuarı’nda bu yıl 100. Yaşlarını kutlayan Behçet Necatigil ve Halet Çambel de birer panel ile anılacak. Yüksel Pazarkaya’nın konuşmacı olarak katılacağı “Unutulmak İsteyen Şair Behçet Necatigil” söyleşisi 4 Mayıs 2016 Çarşamba günü düzenlenecek. 6 Mayıs 2016 Cuma günü düzenlenecek “Türkiye’de Arkeoloji ve Halet Çambel” söyleşisine Halet Çambel’in arkeolojiye katkıları üzerine Nezih Başgelen konuşmacı olarak katılacak.

Genç Yazarlar TÜYAP’ta

Gaziantep Kitap Fuarı 6 Mayıs 2016 Cuma günü yeni nesil yazarlar Koray Yersüren, Merve Akıncı ve Emine Can’ı okuryazarlık serüvenleri üzerine düzenlenen söyleşide konuk edecek.

Gurme Kent Gaziantep’te “Yemek Kültürü” Söyleşileri

Yakın zaman önce UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na Gastronomi alanında giren Gaziantep ve yemek kültürü üzerine kitap fuarında da etkinlikler düzenlenecek. Tahir Tekin Öztan, Faruk Şüyün ve Senay Haznedaroğlu’nun konuşmacı olarak yer alacağı “Bir Lezzet Cenneti Gurme Kent Gaziantep Mutfağı” ve Osman Güldemir’in konuşmacı olarak katılacağı “Bir Osmanlı Yemek Yazması Kitabüt Tabbahin” söyleşileri 7 Mayıs 2016 Cumartesi günü düzenlenecek.

Girişin ücretsiz olduğu fuar her gün 10.00-20.00 ve son gün ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

ÇOK OKUNANLAR