Hain saldırı sonrası Karkamış'ta Okullar Bir hafta tatil edildi.

Dülük Tabiat Parkı’nda Lale Devri

SİYASET - Şehitkamil Belediyesi Dülük Tabiat Parkı rengarenk lalelerle süslendi

Baharın gelmesiyle birlikte hafta sonunu değerlendirmek isteyen Gaziantepliler, Şehitkamil Belediyesi Dülük Tabiat Parkı’na akın ediyor. Şehitkamil Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi başta olmak üzere bir çok yeniliğin yapıldığı Dülük Tabiat Parkı’na giden vatandaş, hafta içinde yaşadıkları yoğunluğunun stresini atıyor. Dülük Tabiat Parkı içerisinde gezen vatandaş, çeşit çeşit renklerle lalelerin süslediği Biyolojik Gölet ve Biyolojik Şelalenin oluşturduğu manzaraya hayran kaldığını ifade etti. Lalelerin muhteşem görüntüsüyle birlikte kartpostallık manzaraların oluştuğu Dülük Tabiat Parkı’nda eşleri ve çocuklarıyla birlikte laleler arasında selfie çeken aileler, yaşadıkları anı ölümsüzleştirdi.

 

DÜLÜK TABİAT PARKI GERÇEKTEN MUHTEŞEM BİR PARK

Eşsiz manzaraya hayran kaldıklarını dile getiren vatandaş, şu ifadeleri kullandı:

“Gaziantep’te okuyan çocuğumuz için Şanlıurfa’dan geliyoruz. Hafta sonu olması nedeniyle çocuğumuz ile birlikte Şehitkamil Belediyesi’nin yapmış olduğu Dülük Tabiat Parkı’na geldik. Şuan Dülük Tabiat Parkı içesinde gezme fırsatımız oldu. Şehitkamil Belediyesi’nin yapmış olduğu Dülük Tabiat Parkı gerçekten muhteşem bir park. Özellikle lalelerin tabiat parkına kattığı bu güzel manzaraya hayran kaldık. Gerçekten laleler görsel bir şölen yaşatmış. Bu kadar güzel bir yeşil alanın içerisinde lalelerin ayrı bir güzellik kattığını hep birlikte görüyoruz. Bizler de bu eşsiz manzarayla birlikte anı ölümsüzleştirmek adına bol bol hatıra fotoğrafı çektiriyoruz. Gaziantep halkı gerçekten çok şanslı. Çünkü hizmetin her yönüyle çalışan Belediye Başkanları var. Özellikle Şehitkamil Belediye Başkanının Şehitkamil ilçesine kazandırdığı böylesine güzel bir tabiat parkı, daha önce hiçbir yerde görmedim. Şehitkamil Belediyesi’ne yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz.”

 

LALELER TABİAT PARKI’NA AYRI BİR RENK KATMIŞ

Konya’dan Gaziantep’e ziyaret amaçlı geldiklerini dile getiren bazı vatandaşlar ise, şunları söyledi:

“Dülük Tabiat Parkı’nda her şey çok güzel. Ortamın doğal olması çok güzel. Çok yerleşik bir park, suların olması ve doğal olması çok hoşumuza gitti. Hava güzel olunca böyle havalarda çıkıp gezmek için ideal bir yer. Zaten biz de Konya’dan ilk defa Gaziantep’e geliyoruz ve laleleri Konya’dan biliyoruz. Burada da gayet güzel olmuş ve çok beğendik. Laleler gerçekten Dülük Tabiat Parkı’na ayrı bir renk katmış. Etrafımıza baktıkça insanın içi huzur buluyor. Burada gezmek bizleri gerçekten çok mutlu etti.”

 

ÇOK OKUNANLAR