Hain saldırı sonrası Karkamış'ta Okullar Bir hafta tatil edildi.

4. Uluslararası Malzeme ve Mühendislik Teknolojileri Konferansı Gerçekleştirildi

EKONOMİ - Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) ile Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ve Gaziantep Üniversitesi’nin (GAÜN) üçlü işbirliğinde her yıl düzenlenen Uluslararası Malzeme ve Mühendislik Teknolojileri Konferansı’nın 4’üncüsü (TICMET’22), bu yıl İstanbul’da YTÜ’nün ev sahipliğinde; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Yıldız Teknik Üniversitesi (Y

İstanbul’da, YTÜ Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen TICMET’22 Konferansında; Malzeme Bilimi, Bilgisayarla Bütünleşik Üretim Sistemleri, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Tarım ve Gıda Teknolojileri, Yeni Mekatronik Sistemler, Mikro / Nano Biyomedikal Cihazlar ve Sistemler ve benzeri konularda yapılan güncel araştırmalar ile sonuçları katılımcılar tarafından sunuldu ve tartışıldı.

İki gün süren konferans, TÜBİTAK tarafından gerek sanayi ve gerekse de akademisyenlere sağlanan akademik teşviklerin tartışıldığı Ar-Ge özel oturumu ile sona erdi. Konferans’ın 5’incisi önümüzdeki yıl Trabzon’da Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde (KTÜ) gerçekleştirilecek.

 

 

 

 

ÇOK OKUNANLAR