Hain saldırı sonrası Karkamış'ta Okullar Bir hafta tatil edildi.

“ANTEP ŞEHİT OLUR, ANTEP GAZİ OLUR, ANTEP TESLİM OLMAZ”.

EĞİTİM - İlimizde yaşanan hain terör olayını protesto etmek için Memur-Sen Gaziantep İl Başkanlığı Balıklı parkına kadar sloganlar eşliğinde yoğun bir katılımla yürüyüş yaptı.

Memur-Sen Sendika Binasının önünde yapılan Basın açıklaması ve Dua'nın ardından Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet GÖK ve diğer İş kolu Başkanları alanda bulunan Emniyet mensuplarına da çiçek dağıttı.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet GÖK, yaptığı konuşmada  şunları söyledi:“1 Mayıs 2016 Pazar sabahı kahpe bir saldırı sonucu Gaziantep’imizde 2 şehit vermiş bulunmaktayız. Yaralılarımız var.

Büyük Memur-Sen Ailesi olarak, başta Gaziantep’imiz ve komşu ilimiz Kilis olmak üzere ülkemizin değişik illerinde yaşanan ve milletimizi üzen eli kanlı terör örgütlerinin saldırılarını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize baş sağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Terör, kan ve şiddetten beslenen bir insanlık suçudur. Bu insanlık suçunu ancak aklı, ruhu ve vicdanı iflas etmiş kişiler ve gruplar işleyebilir.Terörizmin ve teröristlerin hedefi insanlıktır, kardeşliğimizdir, milletimiz, vatanımız, ortak geleceğimizdir.

Ülkemize, milletimize ve geleceğimize yönelen bu canice saldırılar, hangi terör örgütü veya terör odağından gelirse gelsin; terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz. Bu alçak terör örgütlerine karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte mücadele vermeye devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz.

Son dönemde ülkemizin yükselişini engellemeye çalışan Emperyalist güçler ve onların maşası kukla terör örgütleri, top yekun harekete geçmiş durumdalar.İçerden ve dışarıdan beslenen terör örgütlerinin, Bunları destekleyen sözde dost ve müttefiklerin,

Dünyaya Adil bir Düzen getirme, Dünyadaki sömürü düzenine çomak sokarak mazlumların göz yaşını silme potansiyeline sahip BÜYÜK TÜRKİYE’nin kendi ifadeleriyle YENİ OSMANLI’nın ayak seslerinden korkan tüm emperyal güçlerin ülkemiz üzerinde hain planları ve amaçları olduğunu biliyoruz.

Ve diyoruz ki: Bu şer odaklarının planları ve amaçları ne olursa olsun, 78 milyonun hep birlikte geleceğe yürüyüşünü, Yeniden Büyük Türkiye’yi inşa yolculuğunu engelleyemeyeceklerdir.Biz 1 milyonluk MEMUR-SEN ailesi olarak canımız pahasına bu yolda yürümeye devam edeceğimizi buradan tüm dünyaya haykırıyoruz.

Bu yolda Hepimiz Polisiz, Hepimiz askeriz hepimiz Mehmetçiğiz.

Bugün Ayrılıkçı söylemlerle birbirimize düşme günü değildir. Bugün Büyük Türkiye’nin önünü kesmek, milletimizin moralini bozmak, kardeşlik hukukunu bitirmek için saldırılar yapan terör örgütlerine, bu örgütlere silah dahil lojistik destek veren yabancı güçlere, eli kanlı terör örgütlerinin reklamını yapan medya ve sivil toplum kuruluşlarına karşı birlik olma, ortak hareket etme ve kararlı bir mücadele verme günüdür.

Gün, “Bir insanın ölümü bütün insanlığın ölümüdür” anlayışına sahip olanların, teröre karşı topyekun el ele, omuz omuza olma günüdür. Gün, şehitlerimizi, gazilerimizi, ailelerini ve tüm terör mağdurlarını yalnız bırakmama günüdür. Gün, dünyada ve bölgemizde itibarı yükselen, bu yolda emin adımlarla ilerleyen güçlü ve lider Türkiye’ye omuz verme günüdür. Çare, teröre karşı tek vücut olmaktır. Çare, etnik ve mezhep fitnesini devreye sokmak isteyenlere karşı din kardeşliğini, inanç birlikteliğini kuvvetlendirmektir. Çare, insanlık suçu işleyen terör örgütlerine karşı tüm insanlığı ortak mücadelede buluşturmak, toplumda çaresizlik sendromu oluşturmak isteyenlere karşı umutları büyütmektir. Çare, teröre karşı tüm sivil toplum kuruluşları olarak birlikte hareket etmek, bin yıllık desende, 1400 yıllık İslam kardeşliğinde buluşmaktır. Çare Alem’e Nizam getirecek Büyük Türkiye ve Yeni Dünya idealini canlı tutmak ve bu yolda var gücümüzle çalışmaktır.

Buradan Gaziantep’imizde emniyet güçlerimize karşı alçakça bir terör saldırısı yaparak YUSUF ERİN  ve SERDAL ŞAKIR kardeşlerimizi şehit eden, bazı polis ve vatandaşlarımızı da yaralayan alçak terör örgütü başta olmak üzere vatanımıza ve milletimize kast etmek üzere  harekete geçmiş olan tüm terör örgütlerine ve onların tasmalarını tutan Emperyalist Ülkelere sesleniyoruz:Biz Antepliyiz.  Antep Şehit olur,  Antep Gazi olur,  Ancak Antep asla teslim olmaz. Teröre de, Terör destekçisi emperyalistlere de Asla teslim olmayacağız.”

ÇOK OKUNANLAR