İş dünyasında Korona paniği.Toyota,Türkiye'de üretime 2 hafta ara veriyor.

Şahinbey Belediyesi, Korona için tüm tedbirleri aldı.

SİYASET - İlçe genelinde dezenfekte çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi olarak gerekli tedbirlerin alındığını ifade etti.

Dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de görülen Korona Virüsü ile ilgili Sağlık Bakanlığımızın ön gördüğü tüm tedbirleri aldıklarını dile getiren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi olarak, dezenfekte çalışmalarını büyük bir hassasiyet içerisinde yaptıklarını ifade etti

TEDBİRLERİMİZİ ALIYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi olarak gerekli tedbirlerin alınarak dezenfekte çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “ Global bir sorun haline gelen Korona virüsü ile ilgili devletimiz tüm tedbirleri en üst düzeyde almış durumda. Bu konuda Sağlık Bakanlığımız dünyaya örnek olacak bir tutum sergilemektedir. Devletimizin almış olduğu tedbirlere ek olarak bizler de yerel yönetimler olarak tedbirler alıyoruz” dedi.

TOPLU KULLANIM ALANLARI DEZENFEKTE EDİLDİ

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, vatandaşların zorunlu haller dışında evde kalmaları yönünde tavsiyede bulunarak “Şahinbey Belediyesi olarak vatandaşlarımızın kullandığı, Müftülük, Kan Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezleri vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı alanları da dezenfekte ettik. Burada önceliğimiz vatandaşlarımızın sağlığıdır. Ancak vatandaşlarımızın zorunlu haller dışında evde kalmalarını tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu.

PANİĞE KAPILMAYIN DEVLETİMİZE GÜVENİN

İlçe genelinde çalışmaların hassasiyetle devam edeceğini belirten Başkan Tahmazoğlu “İlçemizde bulunan çöp konteynırlarını da ayrıca temizliyor ve dezenfekte ediyoruz. Bu süreçten önce de çöp konteynırlarımızı düzenli olarak temizliyor ve dezenfekte ediyorduk. Bundan sonra da bu çalışmaları hassasiyetle sürdüreceğiz. Şahinbey Belediyesi olarak bu hassas çalışmalarımızın devam edeceğinin altını çizmek istiyorum. Her konuda olduğu gibi bu konuda da devletimiz üzerine düşeni yapmaktadır. Buradan vatandaşlarımıza çağrımız Sağlık Bakanlığımızın belirlemiş olduğu kurallara harfiyen uymalarıdır. Bu konuda oluşturulmak istenen panik havasına kapılmamalı ve devlete güvenmelidirler.  Panik havasında oluşan fırsatçılar ile ilgili de bizler de üzerimize düşeni yapacağız” diye konuştu.

 

ÇOK OKUNANLAR