İş dünyasında Korona paniği.Toyota,Türkiye'de üretime 2 hafta ara veriyor.

Arena İlaçlama Temizlik’ ten Gaziantepliler'e önemli uyarı.

GENEL - Arena İlaçlama ve temizlik Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gülaçtı, yaşadığımız Koronavirüs salgınına karşı yapılan Dezenfeksiyon uygulamalarında doğru kişilerin tercih edilmesinin önemine dikkat çekti.

Arena İlaçlama, Temizlik Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gülaçtı, yaşanılan bu zor günlerde adeta krizi fırsata çevirmek isteyen ehil olmayan kişilerin ilaçlama işi yapmaları konusunda tüm vatandaşları uyardı.

Gülaçtı, “ Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizin de mücadele ettiği COVİD-19 (corona virüs) dan dolayı insanların bu beladan korunmak amacı ile başvurduğu ürünler ve uygulamalar arasında ev, işyeri , ofisler , alışveriş merkezleri , sosyal alanlar , toplu kullanım alanları , binalar , siteler , kısacası temas ettiğimiz tüm alanlarda dezenfeksiyon uygulama hizmeti satın alma ihtiyacı doğmuştur.

Lakin bu krizi fırsata çevirmek isteyen bir takım kişiler ve daha önce ilaçlama ve dezenfeksiyon konusunda hiçbir tecrübe sahibi olmadıkları halde sosyal medyalar aracılığı ve kulaktan kulağa reklamlarla BİOSİDAL ve SAĞLIK BAKANLIĞI onayı olmayan merdiven altı ucuz kimyasallar ve daha kötüsü de yapılan işin doğasına uygun olmayan ürünlerle. dezenfekte nasıl, ne şekilde ve ne oranda uygulanacağı konusunda bilgi sahibi olmadıkları halde birçok alanda bu uygulamayı yapmaktadır.

 Dezenfeksiyon işlemi normal zamanlarda da yaşam alanlarımızdaki bakteri ve virüslerden arındırılması , bir takım hastalıklardan ve  bulaşıcı virüslerden korunma noktasında zaman zaman yapılması gereken bir uygulamadır ancak gündem COVİD-19 ( CORONA VİRÜS ) olmasından dolayı halkımız bu konuda daha hassas davranırken, ortam dezenfektanı, el dezenfektanı, maske ve eldiven gibi  ürünlerin SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI ürünler ve uygulama yapan kişilerinde yapılan işlerde tecrübeli olup olmadıkları konusuna da dikkat etmelerini rica ediyoruz, aksi halde yanlış ürün, onaysız ürün ve yanlış uygulamalarla sağlığımızı daha fazla tehdit edecek durumlarla karşı karşıya kalabiliriz.” dedi.

 

 

ÇOK OKUNANLAR